Osiedle Słoneczne w Droszkowie

Droszków

Wieś położona jest 10 km od Zielonej Góry w gminie Zabór, w otoczeniu lasów i w pobliżu niewielkiego jeziora.
Bliskość miasta, dobry dojazd (5* min samochodem, 15 min autobusem) oraz bogactwo terenów zielonych sprawiają, że Droszków to idealne miejsce do budowy domu, z dala od miejskich blokowisk.

View Larger Map

* w lutym 2013 roku oddano do użytku obwodnicę Nowego Kisielina, w związku z budową kampusu technologicznego UZ. Wylot z obwodnicy znajduje się ok. 2 km. od osiedla, co skraca czas dojazdu z Zielonej Góry oraz drogi ekspresowej S3 do 5 min.

Osiedle Słoneczne

Położenie

Osiedle Słoneczne położone jest w południowo - zachodniej części miejscowości Droszków. Z dala od ulicznego zgiełku, osiedle otoczone jest przede wszystkim lasem (południe, zachód) i łąkami (południe, wschód). Od północy graniczy z ogródkami działkowymi.

View Larger Map

Dojazd

Dojazd do Droszkowa od lutego 2013 możliwy jest już z pominięciem Starego i Nowego Kisielina, dzięki wybudowanej obwodnicy i dojazdowi do Parku Naukowo-Technicznego, 2 km. od osiedla znajduje się wylot z drogi ekspresowej S3 i obwodnicy Zielonej Góry). Do osiedla obecnie prowadzą trzy podstawowe drogi dojazdowe:

  1. Ulica Słoneczna - prowadząca do starego dębu w połowie ulicy Dębowej. (Droga utwardzona, w większości asfaltowa).
  2. Ulica Działkowa - prowadząca wzdłuż ogródków działkowych bezpośrednio do drogi wylotowej na Zieloną Górę (Droga utwardzona, w większości asfaltowa).
  3. Ulica Brzoskwiniowa - prowadząca od północy, obecnie utwardzona, w perspektywie również asfaltowa.
  • Dodatkowo, z osiedla istnieje bezpośredni dostęp do dróg leśnych prowadzących na południe, zachód i wschód od Droszkowa - w praktyce doskonały kierunek spacerów i wypraw po grzyby.

Jezioro

Osiedle Słoneczne położone jest w bliskiej odległości od jeziora w Droszkowie. Niegdyś było to jedno z bardziej popularnych podzielonogórskich kąpielisk, dziś to świetne miejsce na wiosenny piknik i doskonały kierunek całorocznych spacerów.

Lasy

Nie sposób będzie ich nie dostrzec, wychodząc z nowowybudowanego domu na osiedlu Słonecznym. Kilka kroków będzie dzielić przyszłych mieszkańców od nieograniczonych terenów spacerowych. Teren na południe od osiedla, to również droszkowskie zagłębie grzybów.

Grunt

Osiedle położone jest na płaskim terenie, utrzymywanym przez wiele lat jako pole uprawne. W związku z czym na terenie osiedla nie ma problemu z zakrzewieniem, zalesieniem. Ponadto grunt jest stabilny, problemy z wilgocią nie występują.